Érdemes az ablakszigetelés mellett az ablak üvegeit is low-e hőszigetelő (thermo) üvegre cserélni?

2015-08-07 admin ablakszigetelés, energiahatékonyság, fűtésköltség, hőszigetelés, hőszigetelő üveg, hőveszteség, huzat, low-e üveg, nyílászárók szigetelése, szigetelés, thermo üveg

IGEN. Az épületek egyik legnagyobb hővesztesége  a nyílászárókon keresztül történik. A nyílászárókon keresztül két módon távozik a legnagyobb mennyiségben a meleg: huzat és sugárzás útján. Ez télen a fűtésnél, nyáron a hűtésnél jelent óriási többletenergiát és egyébként megspórolható pénzkidobást.

Hőkamerás felvétel ablakszigetelés és üvegcsere előtt
Hőkamerás felvétel ablakszigetelés és üvegcsere előtt
Hőkamerás felvétel ablakszigetelés és üvegcsere után
Hőkamerás felvétel ablakszigetelés és üvegcsere után

A huzat útján kiszökni kívánkozó meleget  a svédek által kifejlesztett, 100 százalékban szilikon tömítő anyag állítja meg a legtartósabban (élettartama minimum 10-12 év)  és legolcsóbban.

A sugárzás útján megszökni kívánkozó  nagy százalékát úgynevezett low-e bevonatú, hőszigetelő (thermo) üveg beépítésével tudjuk a lakásban tartani. Ez a low-e bevonatú, hőszigetelő (thermo) üveg egy nem látható, speciális, vékony fém-oxiddal van bevonva a kettős rétegű üvegezés belső, „légrés” felőli oldalán, amely a hőszigetelő-képességét úgy fejti ki, hogy a hosszú hullámú infravörös sugarakat, azaz a hőt visszatükrözi az épületbe, javítva ezzel az üvegezés hőáteresztését (U-értékét) és energiahatékonyságát. Amennyiben ablakainkban egyrétegű üveg van, akkor az ablakszigetelés alkalmával ezeket is érdemes kicserélni. Így nyílászáróink hangszigetelési és zajszigetelési képességét is érzékelhetően növeljük a hőszigetelésen kívül.

Tehát nagyon sokat segít, ha a régi, de jó állapotban lévő faablakaink szimpla üvegezését kicseréljük a fent említett  üvegre. Ezzel a módszerrel a legújabb ablakok hőszigetelési képességét is elérhetjük és ezáltal jelentősen csökkenthetjük fűtési számlánkat.

Could not resolve host: urls.api.twitter.com